![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5122677
*
nr 512 2677
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 16:08:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 21:49:38
1
150 kr
1/3 16:09:30
2
250 kr
3/3 14:57:27
3
400 kr
3/3 15:14:47
4
400 kr
3/3 15:40:57
4
500 kr
3/3 15:46:03
3
500 kr
3/3 15:48:11
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 512 2677
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 21:49:38 | 1 | 150 kr |
1/3 16:09:30 | 2 | 250 kr |
3/3 14:57:27 | 3 | 400 kr |
3/3 15:14:47 | 4 | 400 kr |
3/3 15:40:57 | 4 | 500 kr |
3/3 15:46:03 | 3 | 500 kr |
3/3 15:48:11 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53